https://covid19.gov.ua/

Алгоритм дій директора ЗДО у разі виявлення у вихованця та/або працівника ЗДО ознак гострого респіраторного захворювання

Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 25.08.2021 № 8 wym-1632069842163

https://www.schoollife.org.ua/pro-zatverdzhennya-protyepidemichnyh-zahodiv-u-zakladah-doshkilnoyi-osvit-na-period-karantynu-u-zv-yazku-poshyrennyam-koronavirusnoyi-hvorob-covid-19/

Директор ЗДО в межах компетенції має забезпечити виконання зазначеної постанови. До початку навчального року необхідно визначити порядок відокремлення осіб, у яких виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, від інших вихованців та працівників ЗДО, а також процедуру інформування батьків (інших законних представників) та консультування з ними і сімейними лікарями/органами управління охороною здоров’я для прийняття узгодженого рішення щодо направлення дітей (з батьками або особами, які їх заміняють) додому або (за наявності підстав) щодо направлення вихованців/педагогів/працівників до закладу охорони здоров’я.

І. Дії директора ЗДО у разі виявлення у вихованця ознак гострого респіраторного захворювання

1. У разі виявлення у вихованця ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини, вихованці знаходяться в масках постійно до вирішення питання щодо направлення їх додому чи до закладу охорони здоров’я.

2. До прийняття відповідного рішення необхідно направити вихованця до спеціально відведеного приміщення ЗДО (ізолятора) в супроводі працівника закладу дошкільної освіти (ним може бути сестра медична старша ясел-садка або, в разі відсутності медичного працівника, педагог або інший працівник закладу (далі – уповноважена особа), визначений директором ясел-садка або його заступником) та невідкладно поінформувати батьків (інших законних представників). Переконайтеся в тому, що батьки вихованця знають, як зв’язатися з уповноваженою особою. Ця особа має бути забезпечена стандартними засобами захисту, а також повинна дотримуватися заходів безпеки при догляді за особами з підозрою на COVID-19: носити маску і дотримуватися необхідної дистанції.

У разі, якщо дитина налякана і болісно переживає власний стан, уповноважена особа має заспокоїти дитину і залишатися з нею в окремому приміщенні, що добре провітрюється, не знімати маску і дотримуватися дистанції.

3. Сестра медична старша або уповноважена особа має надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру (відповідного його підрозділу).

4. Сестра медична старша або уповноважена особа ясел-садка реєструє випадок в журналі реєстрації форми О6О/о.

5. Сестра медична старша або уповноважена особа телефонує батькам та/або сімейному лікарю, викликає (за потреби) швидку допомогу, після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.

6. Сестра медична старша або уповноважена особа співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб:

· які знаходилися разом в одному приміщенні (групі);

· які контактували в побуті.

7. Ніхто з працівників ЗДО, у тому числі сестра медична старша чи уповноважена особа, які опікуються підозрілим випадком або підтвердженим випадком COVID-19, не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють COVID-19, задля збереження лікарської таємниці. Обов’язок закладу освіти — запобігати булінгу та стигматизації у зв’язку з COVID-19.

ІІ. Дії директора ЗДО у разі отримання позитивного тесту на SARS-CoV2 у вихованця:

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 вихованця необхідно:

· направити додому на самоізоляцію контактних осіб (групу) (згідно з Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)») на 14 днів.

· забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщення ясел-садка/групи тощо;

· для групи, яка перебуває на самоізоляції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;

· якщо захворювання на COVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, директор ясел-садка може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох груп або закладу дошкільної освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одній чи кількох групах;

· сестра медична старша ясел-садка або уповноважена особа має співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування.

ІІІ. Якщо на COVID-19 захворів педагог, інший працівник ЗДО необхідно:

1. працівники ЗДО, які перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою;

2. якщо температура, кашель, нежить у працівника ясел-садка з’явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад дошкільної освіти і звернутися до закладу охорони здоров’я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19

У приміщенні, де знаходився хворий педагог/працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

ІV. Інформування учасників освітнього процесу про випадок COVID-19 у ЗДО:

1. Переконайтеся, що працівникам закладу дошкільної освіти та батькам вихованців відомо, що ніхто не має відвідувати ясла-садок, якщо у нього температура, кашель, нежить. Переконайтеся, що вони розуміють, що мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим.

2. Попросіть, у разі підозри, контакту чи хвороби на COVID-19 педагогів/працівників ясел-садка і батьків вихованців повідомляти про це педагога/сестру медичну старшу/адміністрацію.

3. Нагадуйте працівникам ясел-садка та батькам вихованців про особливу небезпеку COVID-19 та необхідність дотримуватися дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.

4. Пояснюйте, як можна зменшити стрес: більше спілкуватися з рідними телефоном або онлайн, займатися улюбленими справами.

5. Порадьте батькам, як зробити родинне помешкання безпечнішим для дорослих та дітей (регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення).

6. Закликайте звертатися до лікаря/лікарки телефоном у разі появи небезпечних симптомів.

/Files/images/43 Алгоритм дій за підозри COVID-19.jpeg

/Files/images/P00313-094517.jpg/Files/images/P00313-094533.jpg

/Files/images/P00324-143630.jpg/Files/images/P00324-143721.jpg/Files/images/P00324-143756.jpg/Files/images/P00324-143852.jpg/Files/images/rekomendacziyi-dlya-batkiv-koronavirus-1.jpg/Files/images/slajd2.jpg/Files/images/slajd3.jpg/Files/images/slajd4.jpg/Files/images/slajd5.jpg

/Files/images/inf_2019-nCoV_1600x1200_rgb_72dpi.png/Files/images/inf_COVID-19_GRIP_1600x1200_rgb_72dpi.png/Files/images/inf_COVID-19_UA_1600x1200_rgb_72dpi.png/Files/images/inf_COVID-19-ISOLATION_1600x1200_rgb_72dpi.png/Files/images/inf_COVID-19-plan_1600x1200_rgb_72dpi.png/Files/images/inf_CV_1600x1200_rgb_72dpi.png/Files/images/inf_karantin_1600x1200_rgb_72dpi.png/Files/images/inf_NCOVPETS_2LOGO_1600x1200_rgb_72dpi.png/Files/images/inf_recommendations1_1600x1200_rgb_72dpi.png/Files/images/inf_recommendations2_1600x1200_rgb_72dpi .png/Files/images/inf_recommendations3_1600x1200_rgb_72dpi .png/Files/images/inf_VS_1600x1200_rgb_72dpi.png

Кiлькiсть переглядiв: 391